Alentrada

  • Тел: +380 (66) 060 47 06;
  • +380 (93) 002 43 99

Старокиївські Вайї


hodaМистецьке об’єднання "Золота Корогва", до складу якого входять гурти "Хорея Козацька" і "Божичі", театр історичного танцю "Алєнтрада", товариство "Київська Просвіта", туристичний клуб "Скіфи" та Київське молодіжне православне братство святих Бориса та Гліба презентують захід "Старокиївські Вайї": молодіжна хода з вербовим гіллям у суботу перед неділею в'їзду Господнього в Єрусалим”.

Традиційно за тиждень до святого Великодня, на Вербну (Лазареву) суботу, по селам і містам України в надвечір'ї влаштовували урочисту ходу, що символізувала вхід Ісуса Христа в Святий Град. У Єрусалимі Сина Божого віншували пальмовими гілками – вайями, в Україні ж на зміну пальмі прийшла шанована в народі верба. Вже з XI ст. на Русі зустрічаємо згадки про віншування Господа вербовим гіллям, що раніше інших покривалось зеленими бруньками й котиками.

Святкова хода починалася від церкви й ішла по всьому місту: музиканти грали врочисту музику, співці заводили псальми й канти, а святково вбрані дівчата й молодиці устеляли дорогу почесній процесії, співаючи старовинних веснянок. 

Та найбільше "носити вербу" любили бурсаки і діти: "Кому трапиться найдовша гілочка, той буде самим щасливим!" - казали вони.

Запрошуємо й вас торкнутися джерел української культури та долучитися до святкової ходи 7 квітня о 19:00 (зустріч біля Володимирського собору).

Маршрут ходи: Володимирський Собор - Золоті Ворота - Софія Київська - Михайлівський Золотоверхий Собор - Олександрівський узвіз - Церква Богородиці Пирогощої - Благовіщенська церква Києво-Могилянської академії

Приходьте в строях!

You are here Афиши и слухи Старокиївські Вайї