Alentrada

  • Тел: +380 (66) 060 47 06;
  • +380 (93) 002 43 99

The Collegiate Shag

 

 

sheg2Кілька років тому на майстер-класах Юлії Лобунець (Москва) ми познайомилися з танцем під назвою The Collegiate Shag – «студентський шеґ». Це соціальний американський танець 30-х років, про який в Україні відомо дуже мало, але який, без сумнівів, заслуговує на увагу.

В перекладі з англійської слово «shag» означає «кудлатий». Так само як квікстеп і чарльстон, шеґ виник із фокстроту. 

Шеґ – парний, веселий і досить швидкий соціальний танець. А точніше сказати – вид танцю, тому що терміном «шеґ» називали цілий набір свінгових танців (jitterbugging), які починаючи з 20-х років ХХ сторіччя набули популярності по всій Америці. Але в кожному регіоні його танцювали по-своєму, і таким чином у 30-х роках шеґ налічував більше ста варіацій! Найвідомішими є Кароліна шеґ, блошиний танець (Flea Hop), Сент-Люїс шеґ та інші.

dancing_coupleThe Collegiate Shag виник у студентському середовищі Нью-Йорка. Його ритм – «повільно, повільно, швидко, швидко»; виконується він на шість рахунків. Основна позиція шеґа: жінка навпроти чоловіка. Ліва рука кавалера витягнута прямо вгору, його лівий лікоть торкається правого ліктя дами, яка  дзеркально повторює позицію партнера. Танцюристи можуть навіть торкатися одне одного щоками. Саме така, дуже інтимна, позиція партнерів вважається головною особливість студентського шеґа. Що ж, схоже, нью-йоркські студенти були досить вільними у своїх моральних установках! Щоправда, ця позиціє є досить складною фізично, тому не всі танцюристи  дотримувалися цього приємного привілею.

Шеґ – танець імпровізаційний. Щоб його танцювати, достатньо вивчити основні кроки й навчитися взаємодіяти в парі. До речі, як і в інших танцях початку ХХ ст., кавалер самостійно створює малюнок танцю і чіткими рухами переказує свої бажання дамі. Кавалер «веде», а дама, в свою чергу, «ведеться», зрідка маючи можливість поімпровізувати.

Як вид танцю шеґ проіснував до 40-х років, а у кінці ХХ сторіччя відбувся процес його відродження. Нині шеґ знову танцюють, і не лише в Америці, але й по всьому світу. Наприклад, на свінгових вечірках, або навіть влаштовують справжні спортивні змагання.

До вашої уваги невеличкий майстер-клас зі студентського шеґу, датований 1937 роком.

Вчилася танцювати шеґ і писала статтю
Наталія Довгопол 

   теги: танцы начала двадцатого века, шэг, американский танец, свинговый танец