Alentrada

  • Тел: +380 (66) 060 47 06;
  • +380 (93) 002 43 99

Зачіска, модна… п’ятсот років тому

venice lady

Людина Відродження перебувала в постійних пошуках ідеалу. Вона згадувала античні настанови про відповідність фізичної краси духовній. Гарна книга просто мусила мати гарну обкладинку, а здоровий дух міг жити лише в здоровому й красивому тілі.

Кожна деталь, кожен елемент одягу мав значення – чи то гарно викладена складка на шлейфі сукні, чи дбайливо вплетені в складну зачіску перли. Власне, про жіночу зачіску часів Високого Відродження й піде мова далі.

Теоретично

В XVI сторіччі вельможні європейські пані могли дозволити собі те, чого не дозволяли їх благородні попередниці. Вони відкривали декольте суконь, розшивали ліфи дорогоцінним камінням і виставляли на показ своє волосся, зібране у примхливу зачіску й кокетливо прикрите напівпрозорою вуаллю чи невеликим капелюшком.

У кожній країні жінки та дівчата мали свою особливу манеру зачісувати волосся, особливі головні убори, засоби догляду за волоссям. Наприклад, у Італії самим модним кольором волосся був світло-русий. Щоб висвітлити своє волосся, сеньйори й сеньйорити одягали широкополі капелюхи без дна, попередньо змастивши волосся розчином з осаду білого вина й оливкової олії.

Особливу зачіску мали венеціянки – волосся розділяли пробором на дві симетричні частини,  та закручували його у валики. Така зачіска називалася «роги» або «серп Венери».

Таку зачіску спробувала відтворити стиліст Алла Лавринович і актори театру історичного танцю «Al’entrаda».

Практично

Теоретичною базою й джерелом натхнення слугували зачіски з різних країн Європи.

venice ladies

Ілюстрація А зображає венеціанську заміжню сеньйору, а В – відому куртизанку Вероніку Франко. Обидві пані мають можну зачіску «серп Венери».Складна зачіска з перлів і дорогоцінного каміння на ілюстрації Г. Тут зображена героїня міфологічного сюжету, зачіска якої відповідає театральним та карнавальним смакам того часу.

На ілюстрації Б зображена славнозвісна фаворитка французького короля Генріха Четвертого, герцогиня  Габріель д’Естре. Такі високі зачіски були популярні в Іспанії та Франції. Нижче наведені кілька замальовок схожих за стилістикою зачісок  і спроба створити власну в стилі епохи Відродження.Отже, трошки Франції, трохи Іспанії й Італії, і маємо зачіску для венеційського карнавалу!

venice ladies

 

 

 

 

 

 

 

zlata

 

 

 

За підготовку матеріалу дякуємо стилісту Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , фотографу Марії Пащевській та музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків.

 

 

_6


Підготувала
Наталія Довгопол

 Теги: venice hairstyle, венецианская прическа, старинная прическа, венецианка

You are here Театр танца Кладезь премудростей Зачіска, модна… п’ятсот років тому